​Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği kadın çiftçilere yönelik bilgi ve kültür yarışması Konyaaltı Mehmet Zeki Balcı Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleşti.
                            Yarışmaya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarım Şube Bülent YÜKSEL, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Canan OTRUŞ, kurum amirleri ile vatandaşlarımız katıldı. Sekiz kadın yarışmacının kıyasıya yarıştığı yarışmada Tenzile UYGUN birinci oldu. Yarışma birincisi Tenzile UYGUN’a 1.750 TL, ikinci Hikmet EKİZ’e 1000 TL, üçüncü Semra BATMAZ’a 600 TL’lik para ödülü verildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tüm yarışmacılara Çiçek ve Termos hediye etti.
                      İlçe Müdürümüz Canan OTRUŞ, istihdamda çalışan kadınlarımızın % 30’unun çalıştığını, tarımın ülkemiz için nasıl önemli ve vazgeçilmez bir sektör ise kadınlarımızın da bu sektörü omuzlayan vazgeçilmez unsurlar olduğunu, kadınlar olmadan tarımın varlığını sürdüremeyeceğini ve onların bizsiz yaşayabileceğini ancak bizim onlarsız yaşayamayacağımızı ifade etti. Sözlerini; Bu yarışmalarda ki amaç, kadın üreticilerimize verilen eğitim-yayım çalışmalarımızın sonuçlarını görmek, bilinçli üretim yapmak, kaliteli ve sağlıklı ürün üretmek ve kadınlarımızı onurlandırmaktır. İlk defa Bakanlığımız tarafından 2004 yılında başlanan 2014 yılında sonlandırılan şu anda bu güzel çalışmayı devam ettiren, destek veren Büyükşehir Belediyesine ve İl Müdürlüğümüze, yarışmaya katılma cesareti gösteren kadın çiftçilerimize teşekkür ediyorum.” diyerek sonlandırdı.