KONYAALTILI ÇİFTÇİLER LAVANTA KOKULU KÖYDE
 
 
          Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, teknik personeller eşliğinde çiftçilerini Isparta’nın lavanta ile ünlü beldesi Kuyucak’a götürdü. Çiftçiler lavanta tarlalarını, lavanta kokulu köy kadın kooperatifini ve Lisinia doğal yaşam köyü’nü ziyaret etti.
Konyaaltı’nda yıl boyu tarımsal üretim faaliyetleri içinde üreticiler, susuz, rakımı yüksek, taşlı arazileri değerlendirme ve kırsal turizmi yaygınlaştırmak amacıyla Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün günübirlik düzenlediği teknik gezi kapsamında Isparta’ya gitti. Ziraat mühendisleri Esra Betül Kale Gündüz, Gülşah Yılmaz, Mehmet Ülker ve veteriner hekim Zehra Toraman Selçuk’un rehberliğinde Çarşamba sabahı saat 7.00’de Konyaaltı Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüsle yola çıkan 51 çiftçi, Isparta Keçiborlu’ya ulaştı. Burada Keçiborlu ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğünün misafiri olan ekibe bölge hakkında kısaca bilgi verildi. Ardından Lavanta üretiminde Türkiye’nin en büyük üreticisi Kuyucak Köyüne geçildi. Keçiborlu ilçe müdürlüğünde görevli Mühendis Ali Sağdaş’ın lavanta üretimi, tarihçesi, bölgede yayılışı hakkında bilgilendirilen çiftçiler lavanta kokuları arasında tarlaları gezdiler.
Lisinia Doğal Yaşam Köyü
Doğal yaşamın desteklendiği, doğal hayatın korunmasının amaçlandığı, Hasta ve yaralı yaban hayvanlarının tedavisi ve rehabilitasyonlarının yapıldığı Lisinia Doğal Yaşam Köyü ziyaret edildi.
 
SALDA GÖLÜNE HAYRAN KALDILAR
Lisinia Doğal Yaşam Köyünden Yeşilova İlçesine geçen gezi ekibi, Salda Gölünde mola verdi. Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi çeken ve Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü üreticilerimizi doğasına hayran bıraktı. Akşam saatlerinde Antalya’ya dönen kadınlar, teknik geziyi düzenleyen Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne ve ulaşım desteği veren Konyaaltı Belediyesi’ne teşekkür etti.
 
İSAY2 Galeri